a iné štýloviny
Košík
user


label

Poster "We Can Do It"

Poster "We Can Do It"

Popis

"Dokážeme to!" je americký vojnový propagandistický plagát vyrobený v roku 1943 J. Howardom Millerom pre Westinghouse Electric ako inšpiratívny obraz na podporu pracovnej morálky.

Plagát bol počas druhej svetovej vojny zaznamenaný veľmi málo. Znovuobjavený  bol na začiatku osemdesiatych rokov minulého storočia a často reprodukovaný v mnohých formách, často nazývané aj "Môžeme to urobiť!" ale tiež nazývaný "Rosie Riveter" po kultovej osobnosti silnej ženskej vojnovej robotníčky. "Dokážeme to!" obraz bol použitý na podporu feminizmu a iných politických otázok začínajúcich v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Obraz tvoril obálku časopisu Smithsonian v roku 1994 a bol v roku 1999 spracovaný do prvotriednej americkej poštovej známky. Bol použitý v roku 2008 na kampaňových materiáloch pre niekoľkých amerických politikov a v roku 2010 bol umelcami prepracovaný na oslavu prvej ženy, ktorá sa stala premiérkou Austrálie. Plagát je jednou z desiatich najžiadanejších snímok v Administration National Archives and Records.

Formát A3Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM